Pogledajte kako je Erdoan izdao vojnu naredbu za invaziju na Siriju

Ured predsjednika Republike Turske Redžepa Tajipa Erdoana (Recep Tayyip Erdogan) objavio je fotografije i video na kojima se vidi kako Erdoan izdaje naredbu oružanim snagama za invaziju u Siriji odnosno ofanzivu „Izvor mira“ protiv kurdskih snaga na sjeveroistoku Sirije. 

Podsjetimo, turske oružane snage danas su zajedno sa Sirijskom nacionalnom armijom pokrenule operaciju „Izvor mira“ protiv terorista PKK YPG-a i ISIL-a.

– Naš je cilj uništiti koridor terorizma koji se pokušava uspostaviti na našoj južnoj granici i donijeti mir regiji – rekao je Erdoan. 

On je naveo kako će se ovom ofanzivom eliminirati prijetnja terorizma prema Turskoj. 

– Zahvaljujući sigurnoj zoni koju ćemo stvoriti, osigurat ćemo da se sirijske izbjeglice vrate u svoje zemlje. Zaštitit ćemo teritorijalni integritet Sirije i osloboditi stanovništvo regije od krhotina terora. Neka Allah pomogne – napisao je Erdoan na svom Twitter nalogu. 

Pročitajte više na: Dnevni Avaz Vijesti

Share This Post