Vučić: Komunikacija sa BiH bila je loša, ovo je prilika da pokažemo da možemo sami uređivati naše odnose

U Sremskoj Rači položen je kamen temeljac za početak izgradnje autoputa Beograd – Sarajevo. Svečanosti prisustvuju predsjednici Srbije i Turske Aleksandar Vučić i Redžep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdogan), kao i članovi Predsjedništva BiH, Željko Komšić, Milorad Dodik i Šefik Džaferović.

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je ovo historijski događaj.

– Sva komunikacija sa BiH bila je do sada loša i danas je prilika da pokažemo da sami možemo uređivati naše odnose. Danas počinje jedan od najvažnijih istorija regiona. Ovo je prostor u kojem su ljudi bili zatvoreni, a danas počinjemo da taj prostor otvaramo i spajamo. Putevi su način da ostavimo prošlost iza nas, da krenemo naprijed – rekao je Vučić.

Ovo je način da prestanemo da mrzimo bilo čiji uspjeh, poručio je. 

– Samo putevi čine da budemo neka vrsta crne rupe, ti putevi nam dovode prijatelje poput predsjednika Erdoana. Hoćemo da se ljudi međusobno povezuju, da rade i žive jedni sa drugima. Za samo nekoliko dana otvorit ćemo autoput Niš – Pirot -Dimitrovgrad, ni kilometra u Srbiji neće biti koji neće biti pokriveni autoputevima. Danas zemlju izvlačimo iz krize i znate da će u Srbiji biti bolje, vi građani Srbije dali ste nam snagu i moć da uradimo nešto za budućnost naše djece. Vi ste ovaj autoput izgradili. Naš je posao da stičemo povjerenje i da drugi stiču povjerenje u nas. O ovom putu će se pisati zato što poslije desetina godina krećemo da gradimo nešto što smo morali da uradimo nešto mnogo ranije. Nemamo više prava na grešku, moramo da gledamo u budućnost koja mora biti bolja. Živjelo prijateljstvo, živjela Srbija –  poručio je Vučić.

Pročitajte više na: Dnevni Avaz Vijesti

Share This Post