PALATA SRBIJE Počeo Trilateralni samit, Vučić dočekao Erdogana i članove Predsedništva BiH

Aleksandar Vučić, Redžep Tajip Erdogan, Predsedništvo BiH, Trilaterala, BeogradFoto: Tanjug / youtube

Trilateralni samit Srbije, Bosne i Hercegovine i Turske počeo je nešto posle 13 sati u Palati Srbija. Učesnike samita dočekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Prvi su stigli članovi Predsedništva BiH Milorad Dodik, Šefik Džaferović i Željko Komšić, nakon kojih je pristigao i turski predsednik Redžep Tajip Erdogan.

DRUGI DAN POSETE Vučić i Erdogan domaćini na Trilateralnom samitu, danas svečano obeležavanje početka radova na izgradnji autoputa Beograd – Sarajevo

VUČIĆ I ERDOGAN Da se Beograd i Priština dogovore, da Balkanom vladaju mir i trgovina

Nakon pozdrava i fotografisanja, učesnici samita su se uputili u jednu od sala za sastanke.

Nakon zajedničkog sastanka, svi učesnici će krenuti put Sremske Rače i Kuzmina gde će na svečanoj ceremoniji biti položen kamen-temeljac za izgradnju auto-puta Beograd-Sarajevo.

<!–

Notification trigger paragraph test