HRT se izvinio nakon gafa u dnevniku o izborima na Kosovu

Kategorija: Klix.ba

Naime, tastupnica albanske manjine Ermina Lekaj Prljaskaj na svom Facebook profilu objavila da joj se HRT ispričao zbog grafičkih problema te da su izvinjenje obećali uputiti i ambasadi Republike Kosova u Hrvatskoj.

Nadalje, HRT će pozvati kao goste informativno političkog programa Gezima Kasapollia i mene kao saborsku zastupnicu za albansku nacionalnu manjinu te će jedan sastav HRT-a posjetit Kosovo i snimiti jednu dokumentarnu- edukativnu emisiju o razvijenom Kosovu danas.

Također, zatražili smo da direktan izvor informacija vezano za situaciju na Kosovu bude isključivo RTK – televizija iz Kosova. Naime, HRT i RTK imaju sporazum o suradnji, ali se ta saradnja ne primjenjuje u praksi dovoljno te zato i dolazi do ovakvih propusta, navela je Lekaj Prljaskaj.

Share This Post