PONOVO BRANI DIKTATORA Čuveni košarkaš o Kimu: On je baš kul, želim da ga posetim ponovo, ali mi TRAMP NE DA

denis rodmanFoto: Jose Mendez / EPA;

Bivši košarkaš NBA lige Denis Rodman osim po košarci poznat je po svojim vezama sa Severnom Korejom i tamošnjim liderom Kimom Džong Unom.

Rodman je do sada više puta posetio Severnu Koreju, od čega prvi put 2013. radi egzibicione utakmice, kad se i sprijateljio sa Kimom koji je ljubitelj košarke.

Foto: KCNA / EPA;

Rodman, koji je već kritikovan zbog druženja s diktatorom – kojeg je nazvao “doživotnim prijateljem” – do sada je već branio Severnu Koreju od kritika zbog odnosa prema ljudskim pravima, a sada je izjavio da Kim “nije onakav kakvim ga ljudi predstavljaju”. Objašnjavajući šta bi rekao američkom predsedniku Donaldu Trampu o Kimu, bivši košarkaš je u dokumentarcu “Rodman: For Better or Worse”, istakao da je diktator u stvari “kul”.

– Ako sednete i porazgovarate sa njim za ručkom o svemu, mislim da biste rekli da je on prilično kul i veoma fin – naveo je Rodman.

„ON JE MOJ ORTAK, ZEZAMO SE…“ Denis Rodman ispričao šta sve on i Kim Džong Un rade kada se vide

On je potvrdio da ga i dalje zovu da poseti Severnu Koreju, ali da mu Tramp ne da da ide.

– To je na Donaldu Trampu. Ako on otvori vrata. Ja dobijam pozive non-stop. Žele da dođem svakog meseca, ali ne mogu jer me Donald ne pušta – istakao je Rodman.

On smatra da Tramp ne bi saslušao ono što ima da mu kaže o Kimu.

Foto: KCNA / EPA;

– Ne bi mi verovao jer Donald Tramp je Donald Tramp. Znate, Donald Tramp želi da bude baja. On želi biti baja. Da bude prvi koji tako i ovako radi stvari, a slučaj nije takav jer sam se, kako znate, sreo sa Kimom pre njega – priča Rodman.

Američki predsednik se, kako podseća “Biznis insajder” prvi put susreo s Kimom na samitu u Singapuru 2018. Drugi je održan u Vijetnamu. Rodman je naveo da je njegovo iskustvo sa Severnokorejcima bilo pozitivno i da želi da Amerikanci imaju prilike da odu tamo i sami dožive njihovu kulturu.

SUROVA DINASTIJA KIM Oni su bogovi u Severnoj Koreji: Od psihijatrijskih slučajeva do okrutnog diktatora ROĐENOG U SIBIRU

– Mislim da ljudi samo treba da razumeju, ako bi samo izdvojili vreme i otišli tamo, videli bismo da Severnokorejci imaju svoj različit način života. Treba da se prilagodite, ali to je njihova kultura i način života. Drugačije je, ali zanimljivo za videti – istakao je on.

<!–

Notification trigger paragraph test

–>

View more here: Blic Vesti

Share This Post