„Nećemo ukinuti takse, preduzećemo i DRUGE MERE“: Kandidatkinja DSK za premijera Kosova već preti

Vjosa OsmaniFoto: Egnesa Vitia / Wikipedia

Kandidat DSK za predsednika nove kosovske vlade Vjosa Osmani rekla je da ta stranka neće ukidati taksu od 100 odsto na robu iz Srbije i da će zahtevati da se Beograd vrati dijalogu.

Osmani je, u okviru predizborne kampanje, rekla da su i pre izbora ona i poslanik Korab Sejdiu predložili uspostavljanje punog reciprociteta sa Beogradom, što bi bilo prihvatljivo i za međunarodnu zajednicu, prenosi „Kosovo onlajn“.

– Nedelju dana pre poreza tražili smo od Skupštine da nametne potpuni reciprocitet, meru u potpunosti u skladu sa međunarodnim sankcijama – rekla je ona.

„AMERIKA MOŽE DA UTIČE NA UKIDANJE TAKSI“ Dačić reagovao na Palmerovu poruku o sporazumu Beograda i Prištine

PACOLI USLOVLJAVA „Priština da ukine takse, ali samo ako Beograd prekine kampanju za povlačenje priznanja Kosova“

Kako je dodala, taksa neće biti ukinuta, već će biti deo drugih mera koje će biti preduzete protiv Beograda.

– Zahtevaćemo od Srbije da se vrati dijalogu i da razgovaraju sa nama o ovim pitanjima. Razgovaraćemo i o trgovini, slobodnom kretanju, priznavanju dokumenata, jer Srbija ne priznaje naše carinske pečate, ni medicinske ni bezbednosne potvrde – rekla je Osmani.

<!–

Notification trigger paragraph test