Uhapšena dvojica Sirijaca zbog slanja novca ekstremistima

BERLIN – Njemačke vlasti uhapsile su dvojicu Sirijaca pod sumnjom da su slali velike svote novca u inostranstvo i da je taj novac mogao biti iskorišten za finansiranje ekstremističkih aktivnosti.

Novinska agencija DPA javila je da su muškarci starosti 34 i 37 godina osumnjičeni da su dio kriminalne mreže koja je dobijala proviziju za slanje šestocifrenih iznosa novca u inostranstvo.

U izvještaju agencije navodi se da je pod istragom 11 lica i da su pripadnici policije i tužioci izvršili pretres na 16 lokacija u njemačkim državama Šlezvig-Holštajn, Meklenburg-Zapadna Pomeranija i Hamburg, prenio je AP.

Agencija DPA prenijela je izjavu državnog tužioca u gradu Flensburg Ulrike Štalman Lajbelt, koja je rekla da vlasti istražuju da li postoje indikacije da se radi o finansiranju terorizma.

Pročitajte više na: Nezavisne Novine