Novi detalji raznošenja bankomata: Pljačkaši pobjegli prema Modriči

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Posavskog kantona intenzivno tragaju za pljačkašima koji su jučer oko 4:30 sati raznijeli bankomat „UniCredit banke“ u Odžaku.

Prema posljednjim informacijama, počinioci su se udaljili u pravcu Modriče, a iz policije su uputili apel građanima da im pomognu u identifikaciji i pronalasku pljačkaša.

– Molimo građane da nam ustupe svaku informaciju koja bi bila od koristi za otkrivanje izvršilaca ovog djela da bismo vratili osjećaj sigurnosti naših građana na zasluženu razinu – saopćili iz MUP-a Posavskog kantona.

Pljačkaši su, naime, koristili dobro isprobanu metodu – upumpavanje plina u ležište bankomata. U strahovitoj eksploziji, koja je uznemirila građane, nije bilo povrijeđenih, dok je pričinjena veća materijalna šteta.

Slučaj je prijavila jedna žena koju je u gluho doba noći probudila snažna detonacija.

Pročitajte više na: Dnevni Avaz Vijesti

Share This Post