Cena struje za domaćistva u Srpskoj OSTAJE ISTA

Foto: Siniša Pašalić / RAS Srbija

Cena električne energije za domaćinstva u Republici Srpskoj ostaće i dalje regulisana delatnost, a ne tržišna, tako da će cena ostati nepromenjena, rekao je direktor Elektroprivrede Srpske Luka Petrović.

– Svesni smo da je ovakva cena električne energije i dalje daleko ispod tržišnih principa. Mi ćemo u novom softveru za obračun električne energije nastojati da i dalje zadržimo povoljne cene za domaćinstva koja troše manje kilovata. Na primer do 400 ili 500 kilovata. Planiramo da se to uradi u januaru ili polovinom sledeće godine – rekao je Petrović gostujući u emisiji Dnevnik plus RTRS.

Pojasnio je da će domaćinstva koja budu trošila više od 400 do 500 kilovata morati plaćati veću cenu.

– To znači da se struja koristi za grejanje, bazene ili za neke druge svrhe i oni će morati veću cenu električne energije. Sigurno je da ćemo je postepeno povećavati do tržišne – istakao je on.

Petrović naglašava da građani u narednih 10 godine trebaju očekivati da se neće postići tržišna cena.

– Kretaće se od tržišne, pa do subvencionisane, koja će biti niža do 50 odsto od tržišne – dodao je Petrović.

<!–

Notification trigger paragraph test

–>

View more here: Blic Vesti

Share This Post