Učiteljica osuđena jer je iz svog zaraslog vinograda uzela drva za ogrjev

Žena iz Bjelovara proglašena je krivom i kažnjena je jer je iz zapuštenog vinograda, koji je naslijedila od svoje bake, prevezla drva za ogrjev, javio je Danica.hr.

Prekršajni odjel Općinskoga suda u Bjelovaru donio je presudu kojom je spomenutu kaznio s 900 kuna (220 KM) i 100 kuna (25 KM) sudskih troškova jer je drva za ogrjev prevezla bez teretnog lista, odnosno popratnice.

Naime, sud kaže kako je time počinila prekršaj iz Zakona o šumama, a prijavio ju je Državni inspektorat u Bjelovaru te su uočili kako drva nisu propisno obilježena.

„Nisam znala da je potrebna popratnica za ogrjev koji nije iz šume, pogotovo jer se radi o zapuštenom vinogradu, a ne šumi. Prvi put sam to učinila, stvarno nisam znala“, rekla je optužena.

Prilikom odmjeravanja kazne, navodi se u presudi, „sud je uzeo u obzir porodično i imovno stanje okrivljenice, a kao olakotna okolnost cijeni se priznanje počinjenog prekršaja, dosadašnje nekažnjavanje i izraženo kajanje“.

Kako piše Danica.hr, osuđena žena je učiteljiva i majka dvoje djece.

Inače, za taj prekršaj predviđene su veće novčane kazne, piše Danica.hr.

Pročitajte više na: Nezavisne Novine