Nevjerovatno: Treća aviobomba pronađena na gradilištu Binga u Sarajevu

Kategorija: Klix.ba

Bomba je pronađena u jutarnjim satima, a kao i u prethodna dva slučaja, prvi su je uočili građevinski radnici na terenu.

Prema riječima Fahrudina Solaka, direktora FUCZ-a, pretpostavlja se da je riječ o istoj vrsti bombe koja je teška oko 500 kg. Slijedi provjera upaljača bombe i ukoliko bude riječ o istoj vrsti bombe, upaljač će biti deaktiviran na mjestu pronalaska, a bomba naknadno transportovana na sigurnu lokaciju za uništavanje.

Solak je za Klix.ba kazao da je vršen pregled detektorom metala, ali s obzirom na to da na toj lokaciji ima mnogo ostataka armature, metala i sličnih materijala, nisu mogli razaznati da li je riječ o bombi.

Podsjetimo, ovo je treći slučaj pronalaska aviobombe na istoj lokaciji u protekloj sedmici.

Share This Post