ISTRAGA ZBOG KRIJUMČARENJA MIGRANATA U HRVATSKOJ Prevozili migrante do granice sa Slovenijom i zaradili veliku sumu novca

migranti-granica-Hrvatska-Foto-Sinisa-Pasalic-RAS-SrbijaFoto: Siniša Pašalić / RAS Srbija

Hrvatsko državno tužilaštvo (Uskok) je danas pokrenulo istragu nad troje hrvatskih državljana za koje se sumnja da su u 11 navrata prokrijumčarili 87 osoba, zaradivši pritom najmanje 50.000 kuna.

Osnovano se sumnja da su prvookrivljeni 65-godišnjak i drugookrivljena 31-godišnjakinja od početka juna do 27. avgusta u Zagrebu i na više drugih mesta u Hrvatskoj dogovarali i realizovali prihvat stranaca u Hrvatskoj u blizini granice s Bosnom i Hercegovinom te njihov prevoz u neposrednu blizinu granice sa Slovenijom, prenela je Hina.

Migranti o nasilju hrvatske policije: Skinu nam obuću, uzmu novac, razbiju telefone i poređaju u vrstu, KO NEŠTO KAŽE…

IMA LI IH „MIMO PAPIRA“ Hrvatska u BiH deportovala 402 migranta

Srbin bežao kombijem punim migranata, pa posle pet dana skrivanja uhapšen u Hrvatskoj

ŠOK ISPOVESTI MIGRANATA KOJE SU MALTRETIRALI HRVATSKI POLICAJCI „Tukli su me i tukli. Rekao sam im da sam maloletan, a onda su me UDARALI JOŠ VIŠE“

„HRVATSKI POLICIJACI SU ME PRŽILI STRUJOM“ Potresna ispovest migranta (16) koji je spas našao u prihvatnom centru u Krnjači

Trećeokrivljeni 36-godišnjak se sumnjiči da je kao prethodnica vozio ispred vozila prvookrivljenog radi uočavanja i izbegavanja policijskih patrola.

Migrante su preuzimali na području Policijske uprave sisačko-moslavačke i Policijske uprave ličko-senjske u neposrednoj blizini granice s BiH, odakle su ih automobilima ili kombijima na području Policijske uprave istarske i PU primorsko-goranske prevozili u neposrednu blizinu granice sa Slovenijom.

Uskok je istražnom sudiji Županijskog suda u Zagrebu predložio određivanje istražnog zatvora protiv jednog okrivljenog.

<!–

Notification trigger paragraph test