Neonacista Stefan Jagsch izabran za načelnika njemačkog gradića

Kategorija: Klix.ba

On je na čelo lokalnog mjesta stigao bez velike borbe s obzirom da na izborima nije imao konkurenciju. Njega su podržali i lokalni članovi stranke Angele Merkel (CDU) i socijaldemokratske partije (SPD).

„Nedopustivo i u potpunosti neprihvatljivo. Ovo se potpuno kosi s vrijednostima socijaldemokracije koje zastupa SPD. Ovo šteti reputaciji socijaldemokratije“, poručio je zamjenik predsjednika stranke Ralf Stegner.

Lideri CDU u saveznoj republici Hesse Sven Mueller-Winter i Lucia Puttrich saopćili su kako su šokirani izborom Jagscha koji je poznat po krajnje desnim i antisemitskim stavovima, javlja DW.

Interesantno, Jagsch ima i veoma jasne antimigrantske stavove, bez obzira što su ga upravo sirijske izbjeglice spasile prije tri godine kada je imao tešku saobraćajnu nesreću.

Jednom prilikom na svom Facebooku je napisao da „imigracija znači genocid“.

On je nakon izbora kazao da će raditi u interesu grada u saradnji sa drugim strankama.