Kralj Saudijske Arabije postavio sina za novog ministra energetike

Kategorija: Klix.ba

Saudijska državna agencija SPA izvijestila je, pozivajući se na kraljevski dekret, kako će on na ovoj poziciji zamijeniti dosadašnjeg ministra Khalida Al Faleha. Svjetski mediji prenose da je za zamjenika ministra energetike, zemlje koja je vodeći izvoznik svjetske nafte, imenovan Osama Al-Zamil.

Od 1960. godine do danas Saudijska Arabija imala je pet ministara nafte i nijedan od njih nije bio član kraljevske porodice. Prošlog mjeseca zvanični Rijad izvršio je reorganizaciju ministarstava na način da je ministarstvo industrije razdvojio od ministarstva energetike-

Pored ovih imenovanja kralj Salman bin Abdulaziz postavio je svog brata Ahmeda bin Abdulaziza Al Sauda na poziciju ambasadora Saudijske Arabije u Bahreinu.

Share This Post