Пси луталице били тема дводневне радионице у Зворнику

21.06.2019. године

У Зворнику је одржана дводневна радионица под називом „Заједничко изналажење рјешења за хуману заједницу-сагледавање проблема популације паса луталица у граду Зворнику“ чиме је започет процес израде плана за дугорочно рјешавање овог проблема.

Радионица је подржана од стране Пројекта интегрисаног локалног развоја као заједничког пројекта Владе Швајцарске и Развојног програма Уједнињених нација (УНДП). Градска управа Зворник је партнерска јединица на овом пројекту.

– Након дводневног рада закључено је да су људи извориште свих проблема и да без промјене њиховог понашања није могуће доћи до озбиљног рјешења. Оно што смо спознали током радионице биће основ за планирање конкретних активности које ће услиједити на наредној радионици, а како би дошло до жељених промјена у понашању људи, односно како би се осигурала помоћ и подршка већ постојећим активностима у стерилизацији паса и вођењу регистра путем микрочиповања, – рекла је координатор пројекта УНДП-а Елземина Бојичић.

Резултат радионица биће хумани и дуготрајан план управљања популацијом паса, а крајњи циљ је провођење тог плана и смањивање броја паса на улици.

У раду дводневне радионице учествовали су ветеринари, представници Градске управе, Полицијске управе, школа, ловачког друштва.