Зворник добиo мобилни саобраћајни полигон

Датум: 24.05.2019. године

Градска управа Зворник добила је, кроз позив Агенције за безбједност саобраћаја Републике Српске, мобилни саобраћајни полигон за едукацију дјеце.

Полигон који је површине 400 метара квадратних и који је израдила бањалучка фирма „Константа“ д.о.о. биће кориштен за едукацију дјеце са подручја Зворника.

Градска управа Зворник у сарадњи са свим образовним установама са подручја града планира да унаприједи знања дјеце о саобраћају и да повећа саобраћајну културу у Зворнику.

Прво постављање полигона било је данас у дворишту Основне школе „Свети Сава“ чији се директор Радомир Петровић захвалио Градској управи и Агенцији за безбједност саобраћаја Републике Српске јер су на овај начин омогућили ученицима да практично рјешавају  саобраћајне ситуације на које ће можда наићи као учесници у саобраћају.

Вриједност пројекта је 12.000 КМ, а Град Зворник и Агенција учествују са по 50 посто.