Пријем за фудбалерке и руководство Женског фудбалског клуба „Дрина“

Датум: 23.05.2019. године

Градоначелник Зворника Зоран Стевановић примио је данас фудбалерке и руководство Женског фудбалског клуба „Дрина“ из Зворника које су постигле изванредан успјех освојивши Првенство Републике Српске и пласман у Премијер лигу БиХ.

Градоначелник им је честитао на изванредном успјеху пожељевши им да и даље биљеже добре резултате.

– Од стицања статуса Града ово је први пут да имамо премијерлигаша у колективном спорту, честитам овим младим дјевојкама, предсједнику ЖФК Мирку Милошевићу и тренерима. Подржаћемо Женски фудбалски клуб и покушати пронаћи нека нова средства како би оне у новој сезони почеле своје такмичење у Премијер лиги. Овај ентузијазам треба наградити, искрено вам честитам на постигнутом резултату  и поштујемо и цијенимо то што сте урадиле – рекао је Стевановић.

Тренер  Горан Петровић истакао је да клуб постоји непуне три године, а да је већ стигао до Премијер лиге.

– Мислим да ће овај успјех много значити за овај град и да ће анимирати и остале дјевојке да се прикључе нашем клубу и почну да тренирају – рекао је Петровић који је додао да са уласком у Премијер лигу очекују и већу подршку од стране Града Зворника.

Капитен Мартина Видовић рекла је да је успјех који су постигле веома велики, те да још увијек нису свјесне тога.

– Сљедеће сезоне чека нас Премијер лига, уколико се појачамо са неколико играчица бићемо веома конкурентна екипа и даћемо све од себе да што дуже останемо у Премијер лиги.

Сања Матић, која је најбољи стријелац у тиму, рекла је да им пријем значи пуно јер показује да се њихов труд цијени и поштује.

За успјех који су постигле градоначелник Стевановић је фудбалеркама уручио новчане награде.