Програм обиљежавања Дана града

Зворник, 14.05.2019. године

Поводом Дана града Зворника који се обиљежава 21. маја биће уприличен низ манифестација у периоду од 15. до 25. маја.

Првог дана, у сриједу, малишани Дјечијег вртића „Наша радост“ „Цртаће свом граду“ у улици Светог Саве са почетком у 09:30 часова. Истог дана Позориште лутака „Пинокио“ Београд  извешће позоришну представу за дјецу „Гињол“ у Дому омладине са почетком у 17:00 часова.

У четвртак, 16. маја, са почетком у 10:30 часова у улици Светог Саве биће одржана Градска трка, која се у организацији Атлетског клуба Зворник одржава пети  пут по реду.

У петак, 17. маја, на шеталишту испред објекта „Касина“ са почетком у 10:00 часова биће уприличен Фестивал здравља. Истог дана у 14:00 часова у малој сали Градске управе Зворник биће уприличен пријем бивших општинских функционера или њихових потомака и Изложба фотографија „Први међу једнакима – Зворник кроз историју“.

У суботу, 18. маја, биће организован 2. Међународни џудо турнир „Зворник опен“. Мјесто одржавања је Рекретивно спортскки центар са почетком у 10:00 часова. У 20:00 часова Плесна група „Латино“ приредиће „Вече плеса“ у холу ОШ „Свети Сава“.

У понедељак, 20. маја, градоначелник ће примити вуковце средњих школа у 12:00 часова, новинаре у 12:45 часова и стријелце противградне заштите у 13:00 часова. У 14:00 часова биће отворена Изложба „Мостови на кривој Дрини“ Архива Републике Српске и Историјског архива Ужица. Мјесто излагања је Галерија у улици Браће Обрадовић 15.

Свечана академија на којој ће бити додијељена признања Града Зворника биће одржана на Дан града, у уторак, 21. маја, у Дому омладине у 13:00 часова.

У сриједу, 22. маја, Основна музичка школа „Војин Комадина“ приредиће Концерт свом граду у Дому омладине са почетком у 20:00 часова.

Фестивал гитаре „Згитар фест“, седми по реду, биће организован у суботу, 25. маја, у Дому омладине са почетком у 10:00 часова. Истог дана у Рекреативно спортском центру у 10:00 часова биће отворен тродневни „Гранд при“ Теквондо – ИТФ.

Уколико временске прилике буду неповољне могуће су измјене термина за манифестације које се одржавају на отвореном.