Радионица за малишане у „Нашој радости“

Зворник, 16.10.2017. године

У Дјечијем вртићу „Наша радост“ данас је, у сарадњи са Институтом за јавно здравство Републике Српске, Регионална канцеларија Зворник, одржана радионица поводом Свјетског дана хране у којој је учествовало тридесетак малишана.

Директор вртића Вукомир Станковић истакао је да су малишани заједно са васпитачима и докторицом из Регионалне канцеларије др Весном Лазић правили различите фигуре од воћа, поврћа, јаја, црног хљеба и тако кроз игру стварали нешто лијепо и учили о здравој храни, које су њене вриједности, шта добијају ако се хране здраво, а шта губе ако једу нездраву храну.

– На исту тему приказан је и филм прилагођен њиховом узрасту,  а ову причу и здрав начин исхране треба из вртића пренијети и у домове – рекао је Станковић.

Он је подсјетио да у овој предшколској установи од раније пропагирају здрав начин живота који подразумијева и здраву храну у јеловнику, а да је Свјетски дан хране само повод да се још једном истакне значај тога.