Најава почетка реализације пројекта за унапређење живота жртвама мина

Зворник, 07.11.2017. године

Град Зворник  један је од 11 градова и општина у Републици Српској и Федерацији БиХ који је обухваћен двогодишњим пројектом „Интегрисана социо-економска подршка жртвама мина у БиХ“ чији је циљ да обезбједи економску и социјалну подршку за 200 жртава мина и њихових породица.

Укупна вриједност пројекта је 388.830 евра, а финансира га Европска Унија са 90 посто, те Врлд Вижн (World Vision) Аустрија и обухваћени градови и општине са 10 посто. Пројекат проводи Врлд Вижн у партнерству са Организацијом ампутираца УДАС Републике Српске.

Процедура избора корисника започеће у току овог мјесеца објавом јавног позива који ће бити постављен на огласној табли у Градској управи Зворник, те на интернет страницама www.worldvision.ba, www.udas.rs.ba i www.bhmac.org.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter