Засиједао Градски штаб за ванредне ситуације

Зворник, 25.10.2017. године

Градски штаб за ванредне ситуације данас је одржао сједницу на којој је усвојен План активности на спровођењу мјера заштите и спашавања од већих сњежних падавина и снијега на подручју града Зворника за период 2017-2020 година.

План је основни документ за координацију и спровођење додатних или посебних задатака и активности јединица локалне самоуправе, привредних друштава, других правних лица и удружења грађана који спроводе дјелатности од значаја за ову област.

У данас усвојеном документу истакнуто је да се снијежне падавине могу манифестовати као непогоде и тада утичу на све сегменте живота. Наведено је и да је на територији града Зворника велики снијег забиљежен у фебруару 2012. године када су са мањим прекидима забиљежене јаке падавине и ниске температуре у трајању од двије седмице.

Градски штаб је кроз усвојени План утврдио активности, рокове за реализацију, те носиоце, као и друге институције које су потребне да би активности биле квалитетно спроведене.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter