Град Зворник опрема стоматолошку амбуланту у школи

Зворник, 10.10.2017. године

Из буџета Града Зворника биће издвојена средства за опремање стоматолошке амбуланте у Основној школи „Свети Сава“, саопштио је замјеник градоначелника Зворника Бојан Ивановић. Он је истакао да ће то омогућити да ученици добију услуге прегледа и поправки зуба у оквиру своје школе.

– Ми смо прихватили идеју Савјета родитеља школе да се поново оспособи стоматолошка амбуланта која је у овој школи радила до почетка деведесетих година прошлог вијека. За  опремање амбуланте издвојићемо средства у износу од око 25.000 КМ, док простор обезбјеђује школа, а Дом здравља потребан кадар. У току су тендери за набавку опреме тако да можемо очекивати крајем ове године, а најдаље у другом поугодишту да амбуланта почне са радом  – рекао је Ивановић.

Рад стоматолошке амбуланте у Основној школи „Свети Сава“ ученицима ће омогућити редовне контроле и превенцију болести, као и смањење изостанака са наставе, јер више неће морати да иду у Дом здравља како би добили те услуге.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter