Одобрена средства за реконструкцију пјешачког моста у Зворнику

Зворник, 04.09.2017.

Пројекат реконструкције моста  Краља Александра Првог Карађорђевића, који спаја Републику Српску и Србију у Зворнику, један је од подухвата, којег ће реализовати Влада Србије, одлучено је на састанку руководства Србије и Републике Српске.

„Желим се захвалити Влади и Председнику Србије и Влади и Председнику Републике Српске што су изабрали Мост у Зворнику за приоритетан пројекат реконструкције. Ово је веома важно и Зворнику и Малом Зворнику, Србији и Републици Српској али и цијелом региону.  Добићемо коначно безбједан и надасве освјежен споменик историје и спојницу наша два града.,“ истиче градоначелник града Зворник Зоран Стевановић.

За реконструкцију Моста одобрено је  1.200.000 КМ (600.000 евра). Мост је изграђен 1929.године, а носи име по Краљу Александру Првом Карађорђевићу, чија су средства помогла изградњу моста. Почетком Другог свјетског рата мост је порушен, али је у јуну 1946.године обновљен. Град Зворник прогласио је Мост заштићеним објектом.

Share on Facebook173Tweet about this on Twitter