Завршена три деминирска задатка у Баљковици

Датум: 08.08.2017. године

У зворничкој мјесној заједници Баљковица јуче је завршено деминирање површине од око 26.000 квадратних метара.

Активности чишћења мина и техничког извиђања у оквиру три деминерска задатка „Баљковица–Гаврићи“, „Баљковица–Ребићи“ и „Ребићи-Тијанићи“ обавили су тимови Норвешке народне помоћи.

Деминирањем на ове три локације завршен је пројекат „Противминске активности у регији Сребреница“ за подручје града Зворника. У оквиру овог пројекта на подручју нашег града реализовано је седам задатака и укупно деминирана површина од 136.187 квадрата.

Пројекат „Противминске активности у регији Сребреница“ започео је 2016. године  и обухвата, поред града Зворника и општине Сребреница и Братунац, а финансирају га Краљевина Холандије и Краљевина Норвешке.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter