Шахисти се такмичили на традиционланом турниру „Боро Вукајловић“

Зворник, 06.08.2017. године

Меморијални шаховски турнир „Боро Вукајловић“, као традиционална манифестација „Зворничког љета“, окупио је ове године 32 учесника из Републике Српске и Србије.

Владо Мићић, предсједник зворничког Шах клуба „Дрина“, подсјетио је да турнир организују у знак сјећања на свога некадашњег најбољег играча, предсједника клуба и великог шаховског заљубљеника, Бору Вукајловића, који је изгубио живот 1992. године као припадник Војске Републике Српске.

– Имамо 32 учесника од којих су четири велемајстори, шест интермајстори, три мајстори Фиде и остало су углавном мајсторски кандидати, из Бијељине, Братунца, Лознице, Шапца, Малог Зворника и Зворника – рекао је Мићић.

Игра се девет кола по швајцарском систему, а по завршетку биће додијељене новчане награде најбољима, као и специјалне награде за јуниора, јуниорку и ветерана.

Организатор турнира је зворнички Шах клуб „Дрина“, а покровитељ Град Зворник.

Share on Facebook10Tweet about this on Twitter