На градској плажи такмичење „Зворнички котлић“

Зворник, 06.08.2017. godine

У оквиру манифестације „Зворничко љето“ данас се на градској плажи одржава такичење у спремању рибље чорбе под називом „Зворнички котлић“ које је окупило 15 екипа из Републике Српске, Федерације БиХ, Србије и Словеније.

Такмичење је отворио начелник Одјељења за привреду, развој, пољопривреду и друштвене дјелатности Милан Цвијетиновић који је свим такмичарима пожелио да спреме квалитетну и укусну рибљу чорбу, уз добро дружење.

Организатор традиционалног такмичења је Риболовачко удружење „Бистро“, а предсједник Управног одбора удружења Никола Цвејић подсјетио је да је ово шеста година како се такмичење одржава, уз пуну подршку Градске управе Зворник.

– Циљ нам је да се најприје окупимо, дружимо, склапамо нова пријатељства, а на крају и да се такмичимо. Чорбе ће оцјењивати трочлани жири, а за побједнике су, као и сваке године припремљене награде – рекао је Цвејић који је нагласио да се без подршка града Зворника ово такмичење не би могло одржати.

По традицији, организатор припрема 80 литара чорбе за све посјетиоце који данас буду на овој манифестацији.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter