Дан града прилика да се афирмише наш град и стваралаштво суграђана

IMG_8572-0000000000

Зворник, 17.05.2017. године

Градоначелник Зворника Зоран Стевановић рекао је на данашњој конференцији за новинаре да ће Дан града Зворника бити обиљежен низом манифестација током неколико дана што ће бити допринос афирмацији Зворника, као и суграђана који ће представити своје стваралаштва у оквиру овогодишњег програма.

– Ми традиционално обиљежавамо Дан нашег града као и увијек низом манифестација које ће се дешавати у самом граду почев од четвртка. Као и сваке године желимо да афирмишемо наше локалне ствараоце, људе који значајан дио свог слободног времена проводе у аматерском раду и учествују на свим манифестацијама које организујемо током године. Ово је на неки начин наша жеља и наш пут да их афирмишемо, да то сви виде и да се сви упознају са њиховим стваралаштвом. Дајемо шансу и нашим најмлађим суграђанима, тако да ће малишани из вртића цртати свом граду, биће и улична трка дјеце, као и по први пут Квиз, гдје ће наши ученици показати знање о свом граду и његовој околини. Завршна свечаност је традиционално Свечана академија на сам Дан града, 21. мај, када ћемо додијелити и традиционална градска признања. Прије тога биће уприличено и отварање Изложбе еминентних бугарских сликара, а овом догађају присуствоваће и Њена екселенција амбасадор Републике Бугарске у БиХ. Позивамо вас да испратите ове догађаје и да сви заједно дамо још једном допринос афирмацији нашег града, наших суграђана – рекао је Стевановић.

Он је истакао да је Дан једног града значајан датум, те прилика да се сумира оно што је урађено претходне године и да се предоче планови.

– Дан града увели смо 2010. године, када смо обижељили 600 година Зворника. У  међувремену смо добили и статус Града и овакви датуми су, још једном понављам, прилика да афирмишемо стваралапштво наших суграђана, да и ми подвучемо црту гдје смо и шта радили претходне године, да видимо шта су нам планови. Овај датум и Дан града је прилика и да се „погледамо у очи“ са нашим најмлађим суграђанима, да им кажемо на који начин смо о њима и њиховој будућности размишљали у претходној години и шта планирамо да урадимо у години која је пред нама да би живот на овим просторима био угоднији и љепши – поручио је Стевановић.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0