МАЛИ ЗВОРНИЧАНИ ШАРАЛИ ЈАЈА

IMG_7540carolija

Зворник, 13.04.2017. године

Поводом највећег хришћанског празника Васкрса, Народна библиотека Зворник организовала је данас на платоу „Касина“ традиционалну манифестацију под називом „Васкршње чаролије“ на којој су се мали Зворничани такмичили у украшавању  јаја.

Дирекор ове установе Нега Стјепановић рекла је да је за учеснике манифестације припремљено 200 јаја.

– Наши најмлађи суграђани, они предшколског узраста и нешто мало старији, уз подршку полазника Сликарске радионице „Палета“, цртају и боје васкршње мотиве и мотиве прољећа и шарају већ офарбана васкршња јаја. За учеснике који освоје прво, друго и треће мјесто припемили смо пригодне поклоне и бесплатну чланску карту која ће им важити до сљедећих „Васкршњих чаролија“ – рекла је Стјепановићева.

Она је истакла да ће по традицији Народна библиотека Зворник сва шарена јаја поклонити Дјечијем одјељењу зворничке Болнице уз жеље да се мали пацијенти што брже опораве и да све наредне празнике дочекају у кругу својих породица.

Прве „Васкршње чаролије“ одржане су 2012. године када их је Народна библиотека  уврстила у календар својих редовних активности.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0